Müüa suure kinnistuga elamu Tõrvas!

Üldinfo
  • Hoonestatud kinnistu. 1893 m2
  • Tube: 4
  • Elamu on vajab renoveerimist.
  • Üldpinda elamus: 100,9 m²
  • Katastrinumber: 82301:004:0090
Lisainformatsioon

Müüa kaunis suvituslinnas Tõrvas maja koos kõrvalhoonete ja suure krundiga. Kinnistu 1893 m2.
Elamu on vahva ajalooga, mida on isegi maja pööningult näha! Oli aasta 1938 kui praeguse omaniku vanavanaisa pani püsti Tõrva esimese savitööstuse (mõningatel andmetel teise), kus tehti nii nõusid kui ilusasju. Mõned on neist isegi siiani säilinud. Kahjuks tuli vahele II maailmasõda ja nii peale paari aastat tegusat toimetamist pidid nad oma savitööstuse sulgema kuna „nõukogude võimule“ ei meeldinud eraettevõtlus. Õnneks said töömehed jätkata savitööstuse tegevust 1945 kuni 1950.-nda aastani. Peale seda ongi hoone olnud kasutuses vaid elamuna.
Müüdav elamu on ehitatud madalvundamendile, seinad plokkidest ja krohvitud. Katusele paigaldatud maja ehitades kivikatus. Maja pööning on välja ehitamata. Maja on elamuna kasutuses 1948 aastast. Suletud netopinda 100,9 m2.
Elamu esimesel korrusel asub esik, veega tualett, puuküttel sauna eesruum, pesuruum ja leiliruum, kaks kööki, 4 tuba. Maja alla jääb kaks eraldi sissepääsuga keldrit. Toad on kõik läbikäidavad. Ringi ratast nii nagu vanasti ehitati. Lastel oli ju hea talvisel ajal majas ringiratast joosta.
Elamu vajab renoveerimist. Seintes tapeet, laudpõrandad, mis kaetud põrandavineeri või plaadiga. Majas on viis akent välja vahetatud plastikakende vastu. Ülejäänud aknad on olemas, aga vajavad paigaldamist.
Majas kaks ahju ja puupliiti. Ühte pliiti ja ahju on rohkem kasutatud. Ent omaniku sõnul peaks kõik ahjud laskma ikkagi pottsepal üle vaadata.
Majas on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonitrassiga. Samuti on õue peal kaev, mis annab korraliku vee kokkuhoiu nii taimede ja muru kastmisel või näiteks auto pesemisel.
Olemas elekter 1 faas ja 20 amprit. Elektrijuhtmestik vana ja võiks vajada vahetamist.
Olemas ka suur kõrvalhoone, mille ühe katuse all asuvad kuur, laut, ait ja saun. Viimast pole ammu kasutatud. Muidugi on ka see hoone remonti vajav.

1893 m2 suurune kinnistu on hoitud hooldatuna. Enamuses kinnistust on piiratud aiaga.
Pererahvas tegeleb hoogsalt „poti-põllumajandusega“. Sügisel on oodata head saaki!
Majas on vabalt ruumi suuremale perele. Kui soovi, siis saab ka pööningu välja ehitada ja sinnagi vähemalt kolm tuba juurde ehitada!
Kinnistust 90 meetri kaugusel asub 1,7 ha suurune Tikste järv, kus võimalik soovi korral kala püüda või ennast jahutamas käia!

Kui Sulle meeldib Tõrva linn, mis asub nelja järve embuses (Tikste, Vanamõisa, Riiska ja Tõrva veskijärve vahel. Lisaks läbib linna ka Õhne jõgi.), siis tule ja vaata ka see pakkumine üle! Ehk on just see Sinu soovitud kodu, kus oma järgmised tähtsad aastad elus oma perega elada!
Kinnistust ca 300 meetri kaugusel asub Coop toidukauplus. Kesklinn jääb ca 500 meetri ja Tõrva Gümnaasium otsemaid teid kasutades ca 900 meetri kaugusele. Tõrvas on ka kaks lasteaeda, kuhu meeleldi oodatakse juurde lapsi!
Valka jääb 29km, Tartusse 69 km, Otepääle 46 km, Pärnusse 109 km, Tallinnasse 205 km.

Janek Moros
Kutseline maakler
Kutsetunnistus 163765, vanemmaakler tase 6
Kinnisvaramaakleri reg.nr: KMR 72901
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

529 4294
info@varaleidja.ee