Müüa talukoht Otepäält 5 km kaugusel. Kinnistu 9,88 ha.

Üldinfo
  • Hoonestatud kinnistu. 9,88 ha. Maatulundusmaa 100%
  • Kinnistul asuvad elamu, kõrvalhoone, garaaž, rehielamu, kuur ja saun.
  • Hooned on igapäevases kasutuses.
  • Kinnistu kaugus Otepää kesklinnast 5 km
  • Katastrinumber: 63602:002:0123
Lisainformatsioon

Maakodu Otepää kuplitel

Müüa 5 km kaugusel Otepää kesklinnast 9,88 ha talu koos mitmete hoonetega. Kõrge kuuseheki varju, asfalttee äärde jäävat Männiku talu ei pane esmapilgul tähelegi. Samas väravast sisse sõites avaneb vaade talu sisehoovi, kus asumas mitmed vajalikud hooned. Neid on kinnistul kokku lausa kuus tükki. Hoolega hoitud elumaja, sajandi tagusest ajast pärinev rehielamu, kuur , 90-ndatel tuhaplokkidest ehitatud suur kõrvalhoone koos kahe garaažiboksiga, eraldi puidust garaaž ja kinnistu lõuna poolsesse külge, kohe tiigi äärde jääv palksaun.
Hoov on avar ja avatud lõuna poolsesse külge. Vaated avanevad oma metsatukale ja tiigile.

Elamu on kahekorruseline vana palkmaja, mis kaetud laudisega. Elumaja on renoveeritud üheksakümnendatel ja juurde ehitatud puitsõrestikul trepihall. Üp. 145 m2.
I korrusele jääb trepihall, esik, köök, kaks magamistuba, elutuba, duširuum ja tualett. Viimati tehti esimese korruse tubades remonti 2005 aastal.
II korrusele viib puidust trepp, kus asuvad hiljuti renoveeritud ruumid. Eraldi väike magamistuba, avar elutuba (ca 30 m2). Ülemise korruse tubades on kasutatud kvaliteetseid materjale. Seintele paigaldatud inglise stiilis tapeet, põrandat katavad õlitatud põrandalauad, paigaldatud uued uksed. Pererahva kasutada on ka teisel korrusel kauni sisekujunduse saanud duširuum/tualett. Duširuumi põrandal elektripõrandaküte. Samuti on loodud elutuppa köögivalmidus. Seega võiks selles majas vabalt elada ka kaks põlvkonda.
Maja trepihallist pääseb teisele korrusele ja otse maja all asuvatesse keldriruumidesse, kus asub katlaruum ja mitmed abiruumid, kuhu saab soovi korral panna hoidised ja talvekartuli. Keldris asub Atmos puugaasikatel, millega saab soojaks kütta kogu maja. Lisaks on esimesel korrusel kahe toa vahel Tulikivi kaminahi, mis salvestab sooja.
Majja on toodud omast kaevust vesi. Sooja vett saab elektriboilerist. Olemas oma lokaalne kanalisatsioon koos suure mahutiga.
Olemas elekter 3 faasi ja 25A. Maja teisel korrusel uus elektrijuhtmestik. Majal puudub kehtiv energiamärgis.

Puuküttel saun asub otse tiigi kaldal, kus end peale kuuma leili on mõnus jahutada! Saunas asub kaminaruum, pesuruum ja leiliruum. .Samuti on kinnistul asuvast teisest kaevust toodud sauna vesi.

Aias kasvamas mitmeid õuna-, ploomi ja kirsipuid. Samuti olemas mustsõstra, punasesõstra ja tikri põõsad. Kasvuhoone. Maja päikselisele küljele on kasvama pandud mõned viinamarjaväädid, kust sügiseti mõnus viinamarju noppida, kasvõi otse elutoa aknast.
Kinnistu on 9,88 ha, millest metsamaad on 5,34 ha. Osaliselt oli omanik sunnitud paar aastat tagasi metsa maha võtma kuna ürask tegi liiga ja oli palju tormimurdu. Samas on kinnistule alles jäänud piisavalt metsa, et omale küttetagavara iga aastaselt kuuri valmis teha.
Lisaks on kinnistul veel 1,84 ha haritavat maad ja 0,69 ha looduslikku rohumaad.
Kui omal jaksu ja tahtmist, siis saate kõik vajaliku ise omal kinnistul kasvatada!

Lähimad ujumiskõlbulikud järved jäävad kinnistust paari kilomeetri kaugusele. Pilkuse ja Kaarna järv.
Oled otsimas maakodu Otepää lähedal, siis ole hea ja tule vaata ka see armas kodukoht üle!
Otepääl asub ka gümnaasium ja kaks lasteaeda. Tegevusi jagub aastaringselt!

Kuna hoovis on ringi jooksmas koer, siis palun tulla kinnistuga tutvuma vaid koos maakleriga eelnevalt kokkulepitud ajal! Oma soovist kinnistut näha, anna palun paar päeva varem teada!

Janek Moros
Kutseline maakler
Kutsetunnistus 163765, vanemmaakler tase 6
Kinnisvaramaakleri reg.nr: KMR 72901
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

529 4294
info@varaleidja.ee